Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zarządzenie Prezes NFZ Agnieszki Pachciarz w sprawie leczenia stwardnienia rozsianego

Informujemy Państwa, że dnia 19 lutego 2013 roku Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz podpisała Zarządzenie, które zmienia dotychczasowe zarządzenie dotyczace określenia warunków zawierania i realizacji umów nt. leczenia szpitalnego z zakresu programów zdrowotnych (lekowych) oraz zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju: leczenie szpitalne.

Zarządzenie obejmuje m.in. program lekowy leczenia pacjentów chorych na SM interferonem i octanem glatirameru oraz leczenie fingolimodem (Gilenya) przy niepowodzeniu leczenia lekami pierwszorzutowymi. Jest to kolejny ważny krok w kierunku dostępu pacjentów do leczenia, otwierający drogę wojewódzkim oddziałom NFZ kontraktowanie leczenia stwardnienia rozsianego ze szpitalami.

Treść Zarządzenia NFZ dostępny wraz z załącznikami pod linkiem: 
http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=3&dzialnr=12&artnr=5324

źródło: Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, http://www.ptsr.org.pl/pl/?temat=art/show&id=20130220_1543

01-jedryka.png02-elegance.png03-fkd.png04_znanywynik.png05-rynek-zdrowia.pngsorella.jpgwsz_logo.jpg