Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Europejski rejestr chorych na SM

Wieloletnie starania Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego o zbudowanie w Polsce rejestru chorych na SM zaowocowały wreszcie konkretem. 5 lipca 2013 roku doszło do spotkania Konsultant Krajowej, profesor Danuty Ryglewicz z przedstawicielami projektu EUReMS, którego celem jest stworzenie centralnego, europejskiego rejestru chorych na SM.

Ma to być narzędzie oceny, porównywania i poprawy sytuacji chorych w krajach Europy. W spotkaniu ze strony PTSR uczestniczyła Magdalena Fac, Sekretarz Generalna PTSR i Luiza Wieczyńska, zastępca Sekretarz Generalnej. W spotkaniu uczestniczyli też goście z zagranicy – Christoph Thalheim, Dyrektor Generalny Europejskiej Platformy Stwardnienia Rozsianego, a także Leszek Stawiarz z Karolinska Institutet ze Sztokholmu.

Profesor Ryglewicz także poparła konieczność utworzenia rejestru chorych na SM w oparciu o dotychczasowe doświadczenia polskie i międzynarodowe. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego jest aktywnym uczestnikiem tego procesu, pozostając w stałym kontakcie z Konsultantem Krajowym. Przy wsparciu i zaangażowaniu środowiska medycznego ten ambitny projekt ma po raz pierwszy szanse powodzenia.

źródło: www.ptsr.org.pl

01-jedryka.png02-elegance.png03-fkd.png04_znanywynik.png05-rynek-zdrowia.pngsorella.jpgwsz_logo.jpg