Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wyniki AKCJI "Sprawdź czy możesz wjechać do sklepu medycznego"

W dniu 20.08.2014 r. odbyła się akcja w Częstochowie pod hasłem SPRAWDŹ CZY MOŻESZ WJECHAĆ DO SKLEPU MEDYCZNEGO, w której braliśmy udział. Okazuje się, że nie wszystkie sklepy medyczne dostosowane są do obsługi osób z niepełnosprawnością ruchową. Osoby poruszające się na wózkach lub ograniczone ruchowo i nie tylko są zmuszone do pokonywania barier architektonicznych w postaci progów, schodów, braku podjazdów dla wózków, wąskiej przestrzeni sklepowej. Ale...są też i pozytywy :).

Są również sklepy medyczne, które mogą posłużyć za wzór godny naśladowania, gdzie każdy szczegół został starannie przemyślany i dopasowany do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami :) Sądzę, że jest wiele do zrobienia w mieście Częstochowa i należy sumiennie zastanowić się, i zacząć działać, by osobom z różnymi niepełnosprawnościami ułatwić dostęp do tak ważnych i niezbędnych miejsc.

Zdjęcie-nr-1.jpgZdjęcie-nr-2.jpgZdjęcie-nr-3.jpgZdjęcie-nr-4.jpgZdjęcie-nr-7.jpgZdjęcie-nr-6.jpgZdjęcie-nr-9.jpgZdjęcie-nr-5.jpgZdjęcie-nr-8.jpg

01-jedryka.png02-elegance.png03-fkd.png04_znanywynik.png05-rynek-zdrowia.pngsorella.jpgwsz_logo.jpg