Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Darowizny – wsparcie finansowe lub rzeczowe

Osoby fizyczne mogą odliczyć sobie darowiznę w wysokości do 6% dochodu w deklaracji rocznej za rok, w którym przekazały tą darowiznę, na rzecz Fundacji „Walczę z SM”, która posiada miano organizacji pożytku publicznego (OPP), (Art. 26 §1 pkt 9 i 10 ustawy o podatku od osób fizycznych).

Osoby prawne (tj. spółki prawa handlowego, jak: spółka akcyjna lub spółka z o .o.) mogą odliczyć sobie darowiznę w wysokości 10% dochodu w deklaracji rocznej za rok, w którym przekazały tą darowiznę (Art. 18 §1 pkt 1 ustawy o podatku od osób prawnych).

Wpłaty na Subkonto w ramach Programu Gromadzenia środków na leczenie i rehabilitację osób chorych na stwardnienie rozsiane, prosimy dokonywać na rachunek:

75 1140 2017 0000 4602 1293 8807 

W tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko osoby, której ofiarowują Państwo swoją darowiznę oraz cel szczegółowy: rehabilitacja lub leczenie. Jeżeli darowizna nie będzie zawierała wszystkich wskazań. Właścicielem darowizny staje się Fundacja wykorzystująca darowiznę zgodnie z celami statutowymi.

 

Darowizny

Wydatki miesięczne niezbędne do walki z SM są ogromne. Brak możliwości podejmowania pracy z powodu postępujacej choroby jest dodatkowym czynnikiem ograniczającym. Kosztowne są zarówno same leki, jak i rehabilitacja osoby chorej. Rehabilitacja musi polegać na kompleksowości – działanie prowadzone przez specjalistów, kierowane na wszystkie sfery pacjenta (fizyczne, psychiczne, duchowe, zachowania społeczne itd.) przy użyciu wielu terapii i technik takich jak:

  • terapia wodna,
  • terapia konna,
  • terapia siłowa,
  • terapia oddechowa,
  • muzykoterapia i wiele innych.

Rehabilitacja jest procesem ciągłym, rozpoczęta nie może być przerywana, gdyż nie odniesie skutków. Sam proces wspomagany jest przyjmowaniem bardzo drogich, nowoczesnych leków, które obecnie są w fazie testów.

Aby w "miarę normalnie" funkcjonować i "nie dać posadzić" się na wózek inwalidzki, trzeba również stosować odpowiednią, drogą i skomplikowaną dietę.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w postaci darowizn, w każdej możliwiej kwocie, za którą będziemy bardzo wdzięczni.

Wedle polskiego prawa, darowizna przekazana przelewem bankowym, będzie podstawą, do dokonania odliczenia w podatku dochodowym, w trakcie składania rozliczenia podatkowego, w wysokości wymienionej w ustawach o podatku dochodowym.

ADRES I NUMER KONTA BANKOWEGO

FUNDACJA „WALCZĘ Z SM"
CZĘSTOCHOWA UL.FOCHA 8/2

MULTIBANK: 75 1140 2017 0000 4602 1293 8807

Oprócz darowizny jako metody wsparcia dla fundacji, istnieje również możliwość dokonywania wpłat w postaci sponsoringu. Forma tej pomocy polega na spisaniu umowy sponsoringowej miesięcznej. Dla firmy, która zdecydowałaby się na takie wsparcie, co miesiąc będzie wystawiany rachunek, stanowiący koszt uzyskania przychodu w prowadzonej działalności gospodarczej. 

------------------------------------------------
Zbyszek Miśkiewicz - prezes fundacji

01-jedryka.png02-elegance.png03-fkd.png04_znanywynik.png05-rynek-zdrowia.pngsorella.jpgwsz_logo.jpg